Odlewnia metali nieżelaznych

biuro@zelazowski.pl  |  +48 22 781 62 08

Żelazowski - Sklep z odlewami artystycznymi i użytkowymi

Wszystkie produkty

Kategorie:
Tematyka
Materiał
Wielkość
Kategorie:
Tematyka
Materiał
Wielkość

Figura Orzeł Duży w Koronie lub Bez Z70

8800,00 8950,00 

Figura Orzeł Duży w Koronie lub Bez Z82

11590,00 11890,00 

Figura Orzeł w Koronie lub Bez Z87

629,00 749,00 

Figura Orzeł w Koronie Z88

579,00 639,00 

Figura Orzeł Z103

559,00 

Figura Orzeł Z67

1799,00 1949,00 

Figura Orzeł Z71

499,00 

Figura Orzeł Z76

269,00 329,00 

Figura Orzeł Z85

2949,00 3149,00 

Figura Orzeł Z86

789,00 999,00 

Figura Orzeł Z90

779,00 969,00 

Figurka Orzeł Z83

299,00 379,00 

Gapa – Orzeł Lotników Polskich OS28

199,00 289,00 

Gapa – Orzeł Lotników Polskich OS29

249,00 349,00 

Orzeł Godło Polski 16,5cm OS16

159,00 299,00 

Orzeł Godło Polski 19cm OS15

189,00 349,00 

Jednymi z najciekawszych propozycji w naszym asortymencie są figury orłów. Za ozdobami tego typu kryje się przede wszystkim niezwykle istotna symbolika. Ten drapieżny ptak kojarzony jest m.in. z siłą, niezależnością oraz pięknem. Nie przez przypadek znaleźć można go na godłach państwowych, szlacheckich herbach, czy też na wojskowych sztandarach. Jego wyjątkowość zachwyca ludzkość już od czasów starożytnych, o czym świadczy fakt, że zwierzę to niejednokrotnie wykorzystywane było zarówno w literaturze, jak i w malarstwie oraz rzeźbiarstwie.

Orły, które w naszej ofercie można nabyć jako figury ozdobne, to dzieła mające bardzo uniwersalne zastosowanie. Niemniej – zdecydowanie najkorzystniej prezentują się jako element dekoracyjny budynków i wnętrz o charakterze reprezentacyjnym. Zainteresowanym zakupem klientom gwarantujemy najwyższą jakość wykonania. Podczas pracy ogromną uwagę przywiązujemy do najdrobniejszych detali.

Wszystko po to, aby ukończona rzeźba w jak największym stopniu przypominała spotykane w przyrodzie orły. Figury ozdobne, które można znaleźć w prezentowanym asortymencie, zachwycają swoją estetyką. Poszczególne modele dostępne są w różnych wariantach – zarówno jeżeli chodzi o rozmiar, jak i sposób wykończenia. Serdecznie zachęcamy zatem do zapoznania się ze szczegółami oferty oraz do kontaktu. Wykonujemy również podobizny orłów na zamówienie. Swoje usługi kierujemy nie tylko do odbiorców indywidualnych, ale także do firm oraz instytucji.

Z czego wykonujemy ozdobne figury orłów?

Podczas pracy przy tworzeniu ozdobnych figur orłów wykorzystujemy przede wszystkim mosiądz. Jest to metal o bardzo dobrych właściwościach odlewniczych, a jego głównymi składnikami są miedź oraz cynk. Taki stop ma wiele istotnych z technicznego punktu widzenia zalet. Po pierwsze, wyróżnia go doskonała odporność na oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych – w tym m.in. wilgoci oraz promieniowania słonecznego. Mosiężne figury orłów nie korodują i nie wymagają specjalistycznej konserwacji. Już na etapie tworzenia zabezpieczamy metal za pomocą nowoczesnych powłok, które uodparniają rzeźbę na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Po drugie natomiast – ogromną zaletą mosiądzu jest jego szlachetny i poważny wygląd, który sprawia, że wykonany z niego orzeł prezentuje się absolutnie spektakularnie.

Kolejnym wykorzystywanym przez nas do wytwarzania figur ozdobnych metalem jest aluminium. W tym przypadku wśród zalet materiału także wymienić trzeba bardzo dobrą wytrzymałość oraz ciekawą estetykę. Orły aluminiowe sprawdzają się zarówno jako elementy dekoracyjne budynków, jak i jako atrakcyjne statuetki, które można wręczyć np. w formie nagrody za osiągnięcia. Wszystkich klientów zapewniamy, że bez względu na materiał, z którego zostały wytworzone, nasze wyroby to ozdoby, które poradzą sobie w każdych warunkach. Dlatego też jesteśmy pewni, że prezentowana oferta usługowa spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Figury orłów – co z dodatkami?

Wszystkie dostępne w naszym asortymencie ozdobne figury orłów mogą zostać zamontowane na pięknej granitowej podstawie, która znacząco ułatwia postawienie rzeźby np. we wnętrzu reprezentacyjnego gabinetu lub salonu. Co więcej – zadbaliśmy również o to, aby klienci mieli możliwość zadecydowania o tym, czy na głowie orła ma znaleźć się korona otwarta lub zamknięta, czy też nie ma być jej wcale. Dodatek ten sprawia jednak, że figury zyskują istotną dla wielu osób symbolikę patriotyczną.

Ile kosztują figury orłów?

Jest to pytanie, z którym spotykamy się bardzo często. Warto wiedzieć o tym, że konieczne do poniesienia koszty uzależnione są od wielu różnorodnych czynników – w tym m.in. od wykorzystanego metalu, wielkości oraz stopnia skomplikowania projektu. Z tego właśnie powodu zdecydowaliśmy się na umieszczenie ceny pod każdym z produktów, aby wszyscy zainteresowani zakupem mogli się z nimi łatwo zapoznać. Jednakże w razie pojawienia się pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu! Gwarantujemy miłą obsługę. 

Sklep z odlewami z metali nieżelaznych

dla osób ceniących rzemiosło i artystyczny kunszt

Witamy w sklepie internetowym Żelazowski, w którym znajdą Państwo szeroki asortyment odlewów z metali nieżelaznych. Nasza rodzina prowadzi działalność już od 1963 roku i mamy ogromną przyjemność  oferować Państwu oryginalne, rzemieślnicze produkty najwyższej jakości.

Produkty rzemieślnicze z charakterem i duszą

Które przetrwają długą próbę czasu

Zakup pamiątek związanych z naszym krajem, figur patriotycznych, popiersi Piłsudskiego, orłów, godła państwowego lub innych odlewów będzie doskonałym sposobem, by pamięć o historii Polski, pielęgnować ją i przekazywać następnym pokoleniom. Z kolei figury lub ozdoby ścienne z wizerunkami zwierząt pozwolą Państwu pielęgnować zamiłowanie do stworzeń, z którymi dzielimy planetę.

Wykonujemy również produkty na indywidualne zamówienie!

Dla firm oraz klientów indywidualnych

Jeśli nie w ofercie nie znajdują się produkty, które w pełni spełniają Państwa oczekiwania, zachęcamy do skorzystania z zamówienia indywidualnego. Odlewamy produkty w różnych kształtach i rozmiarach, osadzamy je na wybranych przez Państwa podstawach. Więcej informacji o indywidualnych zamówieniach można znaleźć tutaj:

Wszystkie kategorie produktów

Kliknij aby przejść do kategorii

Produkty według tematyki

Kliknij aby przejść do tematyki